مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ ویزا
CEO, COO, CFO, CIO, CMO, CTO, Who is Who?

فهرست محتوای مقاله

اگر شما هم به فکر راه اندازی کسب و کار جدید هستید و یا در تحقیقات خود به سراغ استارت آپ های دیگر رفته اید قطعا با اصطلاحاتی مانند CTO , COO و امثال اینها برخورد داشته اید و نمیدانید که دقیقا این واژگان جلوی اسم افراد استارت آپ چیست، با ما همراه باشید تا به سراغ تعریف هرکدام از این واژگان استارت آپ برویم

Chief Executive Officer

مدیر عامل یا CEO

مدیر عامل، مسئول مدیریت و هدایت اداری سازمان است. در بیشتر موارد، مدیر عامل نیز بنیانگذار است و هدف، چشم انداز و مأموریت شرکت را هدایت می کند. مسئول ارتباط کسب و کار با بازار، گفتن حرف آخر در بودجه بندی تصمیمات سرمایه گذاری و هدایت استراتژی های شرکت است.

 

مدیر ارشد اجرایی

مدیر ارشد اجرایی یا COO

مدیر ارشد اجرایی، به عنوان مجری و به نوعی دست راست یک مدیر عامل، مسئولیت اداره و عملیات روزانه کسب و کار را بر عهده دارد. او عمدتاً بر اجرای طرح تجاری شرکت، طبق مدل کسب و کار ایجاد شده متمرکز است. مدیران ارشد اغلب استراتژی‌های عملیاتی را طراحی می‌کنند، خط‌مشی‌ها را به کارکنان ابلاغ می‌کنند و به ایجاد تیم‌های اصلی کمک می‌کنند.

 

 

مدیر ارشد بازاریابی

مدیر ارشد بازاریابی یا CMO

مدیر ارشد بازاریابی مسئول فعالیت های بازاریابی از جمله مدیریت فروش، توسعه محصول، تبلیغات، تحقیقات بازار و خدمات مشتری است. با تمرکز بر حفظ کیفیت خدمات از طریق ارتباطات و همسو کردن علایق همه بخش‌ها برای بهینه‌سازی فعالیت‌های بازاریابی. برنامه‌های بازاریابی را طراحی می‌کند و از اجرای آن‌ها توسط تیم خود اطمینان حاصل می‌کند.

 

مدیر ارشد مالی CFO

مدیر ارشد مالی CFO

مدیر مالی که به عنوان مدیر مالی نیز شناخته می شود، مسئول برنامه ریزی اقتصادی و مالی شرکت است. مدیران مالی تصمیم می گیرند چه زمانی و کجا سرمایه گذاری کنند و ریسک ها را ارزیابی کنند تا ارزش شرکت را افزایش دهند. به حسابداری دانش مالی کمک می کند و نگاهی کلی و تحلیلی به کسب و کار ارائه می دهد.

 

مدیر ارشد اطلاعات CIO

مدیر ارشد اطلاعات CIO

مدیر ارشد اطلاعات به سیستم های شرکت مرتبط با فناوری اطلاعات در سطح فرآیند و از نقطه نظر برنامه ریزی رسیدگی می کند. CIO مزایای فناوری های جدید را تجزیه و تحلیل می کند، شناسایی می کند که کدام یک جالب تر هستند، و عملکرد آن را ارزیابی می کند. CIO بر بهبود کارایی فرآیندهای داخلی برای اطمینان از جریان اطلاعات بر این اساس تمرکز دارد.

 

مدیر ارشد فناوری یا CTO

مدیر ارشد فناوری یا CTO

مدیر ارشد فناوری بر توسعه و عملکرد صحیح سیستم های اطلاعاتی از نقطه نظر اجرا نظارت می کند. به طور کلی مسئول تیم های فنی و اجرای استراتژی های جدید برای بهبود محصول نهایی است. تفاوت اصلی این است که یک CTO مسئول استراتژی فناوری برای بهبود محصول نهایی است.

شاید این مقاله برایتان مفید باشد  همه چیز درباره سیتیزن کانادا

 

مدیر ارشد ارتباطات یا CCO

مدیر ارشد ارتباطات یا CCO

با ظهور کانال های ارتباطی جدید مانند رسانه های اجتماعی، نقش CCO مهم می شود. مدیر ارشد ارتباطات مسئول مدیریت شهرت شرکت، تماس با رسانه ها و توسعه استراتژی های برندسازی است. وظیفه اصلی او ایجاد روابط رسانه ای برای تضمین آگاهی از برند و تصویربرداری مثبت است. با ظهور کانال های ارتباطی جدید مانند رسانه های اجتماعی، نقش CCO مهم می شود.

 

مدیر ارشد دیجیتال یا CDO

مدیر ارشد دیجیتال یا CDO

افزایش حجم نوآوری های جدید در اکوسیستم دیجیتال باعث ایجاد نقش جدید مدیر ارشد دیجیتال شد. CDO مسئول تحول شرکت به سمت یک محیط دیجیتال است. او مسئول یافتن فرصت های جدید در حوزه دیجیتال خواهد بود که به شرکت در رسیدن به اهداف عصر دیجیتال کمک می کند.

 

مدیر ارشد امنیت یا CSO

مدیر ارشد امنیت یا CSO

مجری مسئول امنیت فیزیکی و دیجیتالی شرکت است. با افزایش تعداد حملات سایبری، این نقش در سطح c-suite نقش مهمی پیدا کرده است. نقش اصلی او ارائه رهبری اجرایی و نظارت بر ارزیابی ریسک با اولویت فعالیت های شرکت در جهت این اثربخشی است. بنابراین، او برای جلوگیری از حملات سایبری برنامه ها و موارد احتمالی را طراحی خواهد کرد.

 

مدیر ارشد تدارکات یا CPO

مدیر ارشد تدارکات یا CPO

مدیر ارشد تدارکات مسئول تامین منابع، مدیریت زنجیره تامین و تدارکات شرکت است. او همچنین باید اطمینان حاصل کند که سازمان به سیاست ها و رویه ها پایبند است و هزینه های درون سازمان مقرون به صرفه است. این موقعیت در شرکت ها اهمیت بیشتری پیدا کرده است و تصور می شود که این نقش در سال های گذشته استراتژیک تر شده است.

 

مدیر ارشد زیست محیطی یا CGO

مدیر ارشد زیست محیطی یا CGO

واقعا ترجمه و یا توضیح این یک مورد برای ما سخت است زیرا در کشور عزیزمان ایران ( حداقل تیم در مسیر استارت آپ ویزا ) در هیچ شرکتی این پوزیشن شغلی را مشاهده نکرده است. CGO یا Chief Green Officer، فردی است که مسئول اجرای و مدیریت تعهدات شرکت برای کاهش ردپای کربن است و به آن مدیر تعهدات زیست محیطی (CECO) نیز گفته می شود. CGO همچنین مسئول توسعه اتحادهای استراتژیک، محصولات جدید و نظارت بر محیط زیست خواهد بود.

 

 

مقالات پربازدید اخیر
همه چیز درباره ازدواج و طلاق در کانادا
همه چیز درباره ازدواج و طلاق در کانادا
21 اسفند 1400

طلاق و جدایی در کانادا آن هم زمانی که برای شروع یک زندگی جدید به کانادا مهاجرت کرده‌اید، شاید تجربه چندان خوشایندی نباشد. شاید هم باشد! این تجربه چه خوب باشید چه بد،...

همه چیز درباره شهروندی و اقامت دائم کانادا
همه چیز درباره شهروندی و اقامت دائم کانادا
24 اسفند 1400

از حدود سال ۲۰۱۳ بود که دولت کانادا برای آینده ی کشور خود یک برنامه ی بلند مدت را در نظر گرفت تا از طریق جذب مهاجر بتواند به اهداف بلند مدت خود...

تحصیل مهندسی ‌در کانادا و مهم‌ترین رشته های مهندسی در کانادا
تحصیل مهندسی ‌در کانادا و مهم‌ترین رشته های مهندسی در کانادا
7 فروردین 1401

کانادا که به عنوان یکی از کشورهای مهم جهان (در زمینه تحصیلی) شناخته می‌شود، مقصد ایده‌آل دانشجویانی است که علاقه‌مند به تحصیل در رشته مهندسی هستند؛ چرا که کمبود نیروی کارِ ماهر و...

مهاجرت-به-کانادا-توسط-ایرانیان.jpg
آمار مهاجرت به کانادا توسط ایرانیان + روش استارتاپ
8 مرداد 1401

ایران در رده بندی کشورهایی که منابع اصلی اقامت دائم جدید کانادا در نیمه اول سال 2020 هستند، به رتبه 11 سقوط کرد. در سال 2019، 6055 ایرانی مقیم جدید کانادا شدند و...

انگشت نگاری سفارت کانادا
انگشت نگاری سفارت کانادا
9 اسفند 1400

انگشت نگاری کانادا یا بیومتریک کانادا یکی از مراحل ضروری برای متقاضیانی است که قصد اخذ ویزای کانادا را دارند. در واقع متقاضیان پس از ثبت نام برای گرفتن ویزا و پس از...

جاب آفر چیست ؟
جاب آفر چیست ؟
18 اسفند 1400

در این مطلب قصد داریم تا شما را با جزئیات جدید مهاجرت کاری در خارج از کشور آشنا کرده، به بررسی اینکه جاب آفر چیست بپردازیم، اینکه چگونه جاب آفر بگیریم و در...

مهاجرت به کانادا
18 اردیبهشت 1401

مهاجرت به کانادا از جمله مهاجرت‌های پر طرفدار در سراسر دنیاست و تقریبا یک چهارم از جمعیت کشور کانادا را مهاجرین تشکیل داده‌اند. مهاجرت به هر کشور و یا در واقع ترک سرزمین...

تلفن: 02128427336

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره مهاجرت به کانادا

دوست عزیزم ، ما نه وکیل مهاجرت هستیم و نه موسسه مهاجرتی، ولی ما یک تیم قوی در زمینه کسب و کار و برنامه نویس هستیم که میتونیم توی مهاجرت به کانادا بهت کمک کنیم. پس اگر با وکلا و موسسات صحبت کردی فکر کنیم حالا وقتشه به با هم صحبت کنیم :)

جدیدترین مقالات مهاجرت به کانادا

ما همیشه سعی می کنیم به روز باشیم و جدیدترین اطلاعات و روش های مهاجرت به کانادا رو پیگری کنیم و با شما درمیون بذاریم.

هزینه زندگی در استان انتاریو کانادا

هزینه زندگی در انتاریو ، با بررسی 3 شهر این استان و هزینه زندگی در…

سایت های کاربردی و رسمی مهاجرت به کانادا + معرفی 8 سایت کاربردی

سایت های رسمی مهاجرت به کانادا و زبان اصلی و کاربردی مهاجرت به کانادا یا…

انگشت نگاری و بیومتریک در استارتاپ کانادا

انگشت نگاری یا روند بیومتریک در کانادا برای مهاجرین به این کشور یکی از کارهای…