مهاجرت تحصیلی به کانادا آسان و پرکاربرد است اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارید بهتر است با مزایا، شرایط و ویژگی‌های آن آشنا باشید. هر‌ساله دانشجویان زیادی از سراسر دنیا تصمیم به مهاجرت تحصیلی به کانادا می‌گیرند و درخواست ویزای تحصیلی دارند شما در ارتباط با تحصیل در کانادا می‌توانید بهترین بورس‌های تحصیلی، کمک هزینه‌های مالی و… از این کشور برای مهاجرت تحصیلی به کانادا دریافت کنید اما قبل از اقدام به ویزا‌‌ی تحصیلی بهتر است کمی اطلاعات درباره این روش در کانادا بدانید.

کانادا کشوری با اقتصاد عالی و بسیار توسعه‌یافته است و مقصد بسیار‌ی از متقاضیان در زمینه مهاجرت تحصیلی به شمار میرود این کشور به دلیل مهاجرت ملیت‌های مختلف به کشور‌ چند فرهنگی تبدیل شده است و یکی از بهترین راهای مهاجرت به این کشور مهاجرت تحصیلی به کانادا است که شما می‌توانید برای تکمیل اطلاعات خود در این راه با بهترین افراد این زمینه، به ویژه کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

چرا برای تحصیل کانادا را باید انتخاب کرد ؟

مهاجرت تحصیلی به کانادا دارای مزایا‌یی است که در این قسمت توجه شما را به تعدادی از این مزایا جلب می کنیم :

اعتبار مدرک مدارس و دانشگاه‌ها

اولین مطلبی که در مهاجرت تحصیلی به کانادا و اخذ ویزای تحصیلی ذهن شما را مشغول می‌کند ؛ اعتبار مدرک مدارس  و دانشگاه‌ها برای تحصیل در کاناداست. سیستم‌های اموزشی این کشور دارای گواهی‌های معتبر است . حداقل سن برای تحصیل در کانادا ۴ سالگی تمام است و برای داشتن ویزای تحصیلی در کانادا دارا‌ بودن سن ۴ سالگی الزامی است . تحصیل در مدارس کانادا ۱۲ سال طول می‌کشد که پس از پایان این دوره یا میتوان وارد بازار کار شد یا به تحصیل تکمیلی در کانادا پرداخت. تحصیل در موسسه‌های آموزشی دارای شرایط و مدارک خاص خود است که بهترین این دانشگاه‌ها برای مهاجرت تحصیلی به کانادا عبارت‌اند از: هامبر،سانتینیال، جورج براون، سنکا و‌..

کیفیت آموزش در کانادا

در مهاجرت تحصیلی به کانادا آموزش دانش‌آموزان و دانشجویان اهمیت ویژه‌ای دارد . همانطور که اشاره شد سیستم آموزشی کانادا از ابتدایی تا مقاطع بالاتر در حرفه و علم در همه‌ی مقاطع تحصیلی به صورت تکمیلی دارای اهمیت است.

تحصیل به زبان انگلیسی

همانطور که میدانید انگلیسی آسان‌ترین زبان برای یادگیری و مهاجرت است و تحصیل در کانادا به زبان انگلیسی و در بعضی شهر‌های کانادا به زبان فرانسوی است به هر‌حال دارا بودن مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در کانادا بسیار ضروری بوده و برای کسب موفقیت در مهاجرت تحصیلی به کانادا به شما کمک خواهد کرد.

بورسیه‌ی تحصیلی

از جمله مهمترین دلایل برای انتخاب یک کشور برای مهاجرت تحصیلی ، بورسیه‌های تحصیلی آن کشور است ؛ زیرا کمک‌کننده هزینه‌ها و مخارج در مهاجرت تحصیلی است . شما با رزومه‌ای قوی ، مدرک زبان با نمره بالا و سابقه علمی پژوهشی می‌توانید برای مهاجرت تحصیلی خود به کانادا تقاضا‌ی دریافت بورسیه تحصیلی کنید.

انواع بورسیه‌های تحصیلی در کانادا به صورت اسکولاشیپ، وام‌های دانشجویی، گرنت، تی ای ،‌آی ای به دانشجویان ممتاز ارائه می‌شود.

فرهنگ مهاجر‌پذیر بودن

از عامل‌های پیشرفت شما در مهاجرت تحصیلی به کانادا فرهنگ مهاجر‌پذیر بودن است؛ زیرا مردم کانادا کاملا با شما به شایستگی یکی از افراد همان کشور برخورد خواهند کرد که این عامل از مهمترین آداب اجتماعی یک کشور مهاجر‌پذیر است.

امنیت و رفاه 

در مهاجرت تحصیلی به کانادا شما باید به این نکته توجه کنید که کانادا از بین ۱۶۳ کشور رتبه ۶ امنیت را کسب کرده است و امکانات رفاهی خوبی را برای مردمان این کشور کسب کرده و‌ امکانات رفاهی خوبی را فراهم آورده است که آن را به یکی از برترین کشور‌ها در زمینه مهاجرت تبدیل کرده است.

موقعیت شغلی

کانادا جزو برترین کشور در پایین ترین نرخ بیکاری است این کشور پس از فارغ‌التحصیل شدن، کار مرتبط به علم و حرفه دانشجویان را فراهم می‌کند.

دلایلی زیادی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا وجود دارد اکنون شما ۷ دلیل را خواندید اینکه چرا کانادا برترین کشور در زمینه تحصیلی است.

 

 

شرايط و مدارك  مقدماتي مورد نياز براي مهاجرت تحصيلي به كانادا 

براي تحصيل در بهترين رشته و تحصیل در کشور کانادا لازم است ابتدا مراحل مقدماتی را بدانید و سپس ادامه کار را به کارشناسان خبره‌ی ما بسپارید.

کلاس زبان و دریافت مدرک ایلتس

شما قبل از مهاجرت تحصیلی به کانادا نیازمند به یادگیری زبان انگلیسی هستید که باید آموزش زبان را قبل از درخواست پذیرش تحصیلی آغاز کنید زیرا یادگیری زبان زمان بر‌است و شما باید بتوانید نمره قبولی در دانشگاه مد‌نظر خود را بدست آورید که این نمره بستگی به رشته و دانشگاه شما دارد که می‌تواند تا نمره ۷.۵ متغیر باشد.

آزاد سازی مدرک تحصیلی

یکی دیگر از مراحل مهاجرت تحصیلی به کانادا پس از آن که مدرک زبان خود را با نمره مطلوب دریافت کردید باید آخرین مدرک تحصیلی خود را آماده کنید که  برای آزاد‌سازی مدارک بهتر است قبل از هر‌کاری با موسسه آموزشی خود صحبت کنید.

ترجمه مدارک

از دیگر مراحل مقدماتی در مهاجرت تحصیلی به کانادا ترجمه رسمی مدارک برای اخذ و پذیرش ویزا‌ی تحصیلی کاناداست که این کار را توسط دالترجمه‌های رسمی ممهور دادگستری باید انجام بدهید خوشبختانه همکاران ما در‌این زمینه به شما بهترین راهنمایی را می‌کنند.

مشاوره تحصیلی

در مهاجرت تحصیلی به کانادا، مشاوره تحصیلی جزو مهمترین مراحل است زیرا بعضی رشته ها در مهاجرت به کانادا اهمیت کمتری برخوردار است بنابراین بهتر است با مشاوران تحصیلی صحبت کنید تا برای ادامه تحصیل در کانادا مشکلی پیدا نکنید.

انتخاب رشته و دانشگاه و شهر

در مهاجرت تحصیلی به کانادا پس از مشاوره تحصیلی احتمالا رشته مناسب خود را پیدا خواهید کرد و پس از آن دانشگاه مدنظر خود را پیدا می‌کنید سپس به انتخاب شهر در مهاجرت تحصیلی به کانادا می‌پردازیم که از مهمترین مراحل است زیرا هزینه‌های تحصیل و دانشجویی در شهر‌های کانادا متغیر است.

ما درباره مراحل مقدماتی که کمتر کسی به اهمیت آن ها توجه می‌کند صحبت کردیم و بعد از این مراحل بهتر است با مشاوران متخصص مهاجرت به خصوص مشاوران ما صحبت کنید.

برترین شهرها برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

دانشجویان همواره به دنبال بهترین دانشگاه‌ها هستند و کشور کانادا به دلیل دارا بودن شرایط عالی اقتصادی ، دانشگاه‌های معتبر و ارزشمند، گذرنامه ارزشمند میتواند رزومه‌ی تحصیلی عالی‌ای برای شما بوجود آورد.

شهر مونترال

در رده اول شهر‌‌های تحصیلی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا شهر مونترال قرار دارد و دلیل اهمیت آن به سیستم آموزشی ، سبک زندگی مردم و محیط چند فرهنگی آن بر می‌گردد و به همین دلایل سالانه حدود ۳۵۰ هزار دانشجو را جذب خود می‌کند. بیش‌تر مردم آن به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند و انگلیسی زبان دوم این شهر به حساب می‌آید و این شهر پایتخت فرهنگی کشور کانادا می‌باشد. از جمله بهترین دانشگاه‌های این شهر مک‌گیل و مونترال است که دانشگاه مونترال در رشته‌های مهندسی شهرت جهانی دارد.

ونکوور

سومین کلان‌شهر کانادا که در ساحل غربی این کشور وجود دارد شهر ونکوور است . این شهر به دلیل مناظر زیبایی که دارد می‌تواند انتخاب مناسبی برای دوستاران محیط زیست باشد و همچین این شهر در زمینه اشتغال‌زایی رتبه خوبی را از آن خود کرده است. ولی با این که از گرانترین شهر‌های کانادا است ، نزدیک به ۱۰ هزار دانشجو‌ی بین‌المللی دارد و سالانه تعداد بسیار‌ی از دانشجویان تصمیم به  مهاجرت تحصیلی به کانادا می‌گیرند. از جمله صنایع قابل رشد در این شهر میتوان به توسعه نرم‌افزار ، فناوری زیست‌شناختی و بازی‌های ویدیویی اشاره کرد و از جمله دانشگاه‌های معروف این شهر میتوان به دانشگاه بریتیش‌کلمبیا (ubc) ,دانشگاه سایمون‌فریز (sfu) و دانشگاه ویکتوریا اشاره کرد.

اتاوا

اتاوا به عنوان پایتخت سیاسی کانادا یکی از توسعه یافته ترین شهر های این کشور از لحاظ اقتصادی است. بسیاری از دانشجویان  این شهر را برای مهاجرت تحصیلی به کانادا انتخاب می‌کنند؛ زیرا این شهر دارای این ویژگی‌های همچون کرایه مناسب اقامتگاه‌ها ، هزینه‌های‌مقرون به صرفه‌ی حمل‌و‌نقل ، فرصت‌های شغلی گسترده در بازار کار است. از معروف ترین دانشگاه‌های این شهر دانشگاه اتاوا ، دانشگاه کارلتون ، دانشگاه آلگونکویس است.

کبک

کبک تاریخی ترین شهر کانادا است که در بین بهترین شهر‌های دانشجویی رتبه ۱۱۵ را به خود اختصاص داده است که مستر مناسبی را برای مهاجرت تحصیلی به کانادا  فراهم کرده است. مردم این شهر عمدتاً فرانسوي صحبت مي‌كنند. و تدريس در دانشگاه‌هاي این شهر اغلب به زبان فراسوي است هزينه‌هاي اين شهر در مقايسه با ديگر شهرها‌ی کانادا‌  نسبتاً مقرون به صرفه است و بعنوان ارزان‌ترين شهر كانادا براي داشجويان شناخته می‌شود.

سخن پایانی

هدف ما از نوشتن این مقاله این بود که به شما بهترین کمک در زمینه مهاجرت تحصیلی ارائه دهیم و اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارید بهتر است برنامه منظمی برای فراهم کردن شرایط و مدارک خود و همچنین پذیرش و قبولی در دانشگاه‌های کانادا داشته باشید قطعا موفق خواهید شد.

 

Share this post

Leave a Reply