اگر تخصصی دارید و می‌خواهید با استفاده از آن اقدام به مهاجرت کنید، اخذ ویزا از طریق اسکیل ورکر کشور کانادا بهترین انتخاب است. اسکیل ورکر کانادا برنامه‌ای برای متقاضیان اقامت این کشور است که در کار خود تخصص دارند و می‌خواهند به جمع نیروی متخصص کانادا بپیوندند. در این مقاله  از وب سایت در مسیر استارت آپ، صفر تا صد ویزای اسکیل ورکر را برای متقاضیان مهاجرت به کانادا توضیح می‌دهیم.

ویزای اسکیل ورکر چیست و چه تفاوتی با اکسپرس اینتری دارد؟

ویزای اسکیل ورکر یا ویزای اسکیلد ورکر (Skilled Worker) یا همان نیروی متخصص، یکی از پرطرفدارترین ویزاهای کانادا برای اخذ اقامت دائم این کشور است. هدف دولت کانادا از این طرح، جذب افراد کاربلد از سراسر دنیا به جمع نیروی متخصص داخل کانادا و در نهایت رشد و توسعه اقتصادی کشور است.

اما ویزای اسکیل ورکر چه تفاوتی با اکسپرس اینتری دارد؟ اکسپرس اینتری (Express Entry) سیستم آنلاینی برای ثبت درخواست اقامت دائم کانادا است. متقاضیان دریافت اقامت دائم این کشور، می‌توانند در یکی از برنامه‌های زیر شرکت کنند:

 • اسکیل ورکر کانادا (Canada’s Skilled Worker)،
 • تجربه کار در کانادا (Canadian Experience Class)،
 • فدرال اسکیل ترید کانادا (Federal Skilled Trades).

اطلاعاتی که در پروفایل اکسپرس اینتری وارد می‌کنید، نه‌تنها برای امتیازدهی، بلکه برای تعیین واجد شرایط بودن در یکی از این برنامه‌ها استفاده می‌شود. برای نمونه هنگام ثبت اطلاعات، از شما می‌پرسند چقدر پول به کانادا می‌برید؟ جواب این سوال، در تعیین برنامه مناسب برای مهاجرت شما موثر است. چرا؟

برای ویزای اسکیل ورکر اگر بودجه کمتری از مبلغ تعیین‌شده داشته باشید، واجد شرایط نخواهید شد. متقاضی برنامه اسکیل ورکر کانادا باید تمکن مالی کافی برای اقامت در این کشور داشته باشد، اما در برنامه تجربه کار، الزام تمکن مالی وجود ندارد.

اگر شرایط لازم برای حداقل یکی از سه برنامه بالا را داشته باشید، اجازه ورود به برنامه اکسپرس اینتری را پیدا می‌کنید. در ادامه ضمن دریافت ویزای اقامت دائم کانادا، پس از مدتی می‌توانید برای شهروندی هم درخواست بدهید.

حداقل امتیاز برای اسکیل ورکر کانادا چقدر است؟

اسکیل ورکر کشور کانادا سیستم امتیازدهی خاصی دارد و با امتیاز دهی اکسپرس اینتری فرق دارد. معیارهای یکسانی در هر دو وجود دارند، اما امتیازدهی به این معیارها با هم متفاوت هستند.

در برنامه اسکیل ورکر کانادا باید حداقل 67 امتیاز بگیرید تا واجد شرایط شوید. اگر موفق به دریافت این امتیاز شوید، وارد اکسپرس اینتری خواهید شد. در اکسپرس اینتری، بر اساس معیارهای مشخصی، امتیازدهی خواهید شد.

در اینجا حداقل امتیازی برای واجد شرایط شدن وجود ندارد، بلکه افرادی دعوت‌نامه خواهند گرفت که بیشتری امتیاز را به دست بیاورند. بعد از دریافت دعوت‌نامه از دولت کانادا می‌توانید درخواست اقامت دائم در این کشور داشته باشید.

متقاضیان برنامه اسکیل ورکر کشور کانادا باید معیارهای مختلفی، از جمله سن مناسب، تحصیلات مرتبط، سابقه کاری، سطح زبان مناسب و تمکن مالی کافی داشته باشند که در ادامه آن‌ها را به‌طور مفصل بررسی می‌کنیم.

سیستم امتیازدهی در برنامه اسکیل ورکر کشور کانادا

برای قبولی در برنامه نیروی متخصص کانادا باید دو مرحله امتیازدهی را پشت سر بگذارید. اگر در مرحله اول، حداقل امتیاز لازم را دریافت کردید، وارد مرحله دوم خواهید شد.

مرحله اول ویزای اسکیل ورکر

در مرحله اول ویزای اسکیل ورکر کشور کانادا باید از ۱۰۰ امتیاز ممکن، حداقل ۶۷ امتیاز بگیرید. اگر امتیاز تان به عدد ۶۷ نرسد، واجد شرایط ورود به مرحله دوم نخواهید شد. در این مرحله به ۶ معیار امتیاز می‌دهند که عبارت‌اند از:

 1. سن: بیشترین امتیاز برای معیار سن به متقاضیان بین ۱۸ تا ۳۵ سال تعلق می‌گیرد که ۱۲ است. افرادی که کمتر از ۱۸ سال یا بیشتر از ۴۷ سال دارند، هیچ امتیازی در این بخش نمی‌گیرند.
 2.  تحصیلات: اگر مدرک تحصیلی شما در دانشگاه‌های کشور کانادا صادر شده باشد، یا یکی از مؤسسه‌های مورد تایید اداره مهاجرت فدرال کانادا آن را قبول و معادل‌سازی کند، می‌توانید تا حداکثر ۲۵ امتیاز برای مدرک دکترا و بالاتر بگیرید. در این معیار، داشتن حداقل مدرک کارشناسی توصیه می‌شود.
 3. مهارت زبانی:  اگر به چهار مهارت زبانی، یعنی صحبت کردن، شنیدن، خواندن و نوشتن، در یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی تسلط کافی داشته باشید، می‌توانید تا ۲۸ امتیاز دریافت کنید. زبان انگلیسی یا فرانسوی، به زبان قالب استانی بستگی دارد که از آنجا اقدام می‌کنید.
 4. تجربه کاری: اگر ۶ سال یا بیشتر تجربه کار تمام‌وقت داشته باشید، می‌توانید حداکثر ۱۵ امتیاز را دریافت کنید. برای ۴ تا ۵ سال، ۱۳ امتیاز، برای ۲ تا ۳ سال، ۱۱ امتیاز و برای یک سال تجربه کار تمام‌وقت ۹ امتیاز خواهید گرفت.
 5.  استخدام پیش از اقدام: اگر قبل از اقدام برای ویزای اسکیل ورکر کانادا پیشنهاد کار تمام‌وقتی دریافت کنید تا ۱۰ امتیاز به مجموع امتیاز هایتان اضافه می‌شود.
 6. سازگار پذیری:  معیار آخر سازگار پذیری است که زیرمجموعه‌های مختلفی، از جمله تحصیلات و سابقه کار قبلی در کانادا، سطح زبانی همسرتان، داشتن اقوام در کانادا و غیره دارد. در این بخش هم تا ۱۰ امتیاز می‌توانید بگیرید.

نکته :  برای دریافت ویزای اسکیل ورکر باید ثابت کنید از تمکن مالی کافی برای تامین حداقل ۶ ماه هزینه‌های زندگی خود و اعضای خانواده‌تان در کانادا برخوردارید.

مرحله دوم ویزای اسکیل ورکر

بعد از کسب حداقل ۶۷ امتیاز از مرحله اول، اجازه ورود به مرحله دوم را پیدا می‌کنید. در این مرحله می‌توانید تا حداکثر ۱۲۰۰ امتیاز بگیرید که ۶۰۰ امتیاز آن به عوامل شخصی و ۶۰۰ امتیاز باقی‌مانده به پیشنهاد کاری از کانادا مربوط هستند.

متقاضیان در این مرحله بر اساس امتیازاتشان رده‌بندی‌شده و طی ۲۵ نوبت در سال، بر اساس بیشترین امتیاز برای اقامت دائم در کشور کانادا دعوت می‌شوند. همه متقاضیان تا یک سال در این مرحله باقی می‌مانند. اگر طی این یک سال، دعوت‌نامه دریافت نکردند، باید دوباره در سیستم پروفایل ایجاد کرده و فرایند دریافت ویزا را از ابتدا شروع کنند.

مدارک لازم برای ویزای اسکیل ورکر

 • شناسنامه متقاضی و ترجمه آن
 • مدارک تحصیلی متقاضی با ارائه ریزنمرات و ترجمه آن‌ها
 • مدارک ثابت‌کننده مهارت زبانی
 • مدارک مربوط به سوابق کاری
 • مدارک اثبات‌کننده تمکن مالی
 • گذرنامه متقاضی با حداقل 6 ماه اعتبار
 • ویزای کار کانادا

مزایای اسکیل ورکر کشور کانادا

امکان همراه بردن همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال در برنامه اسکیل ورکر کانادا وجود دارد. اگر فرزندان بالاتر از ۱۸ سال دارید یا می‌خواهید پدر و مادرتان را هم با خود به کانادا ببرید، باید از طریق دیگری اقدام کنید. اسکیل ورکر کانادا امتیازهای جداگانه‌ای برای همسر متقاضی هم در نظر گرفته تا مجموع امتیازهای وی افزایش پیدا کند.

نکته مهم دیگر درباره اقامت و کار در کانادا اینکه میانگین حقوق نیروی متخصص کانادا حدود ۶۰۰۰ دلار کاناداست. این حقوق برای تامین هزینه زندگی یک خانواده با سطح رفاهی مناسب در کانادا، کافی است.

اما نکته ضعف اسکیل ورکر کانادا این است که متقاضی باید تمکن مالی برای تامین هزینه‌های زندگی تا قبل از به نتیجه رسیدن فرایند ویزای اسکیل ورکر و مشغول به کار شدن داشته باشد.

کاریابی در کانادا از طریق اسکیل ورکر

برای کاریابی در کانادا در قدم اول باید شماره بیمه اجتماعی (number social insurance) داشته باشید. بعد هم می‌توانید از راه‌های زیر دنبال کار مناسب بگردید:

 • مراجعه به مرکز خدمات کانادا (Service Canada)
 • مراجعه به سازمان خدمات‌رسانی به مهاجران در کانادا (ISO)
 • استفاده از بانک مشاغل کانادا (Canada Job Bank)،
 • استفاده از وب‌سایت‌های کاریابی در کانادا

در نهایت اینکه اگر از ۵ سال آخر ویزا، ۳ سال آن را در کانادا اقامت داشته و به‌صورت مستمر و تمام‌وقت کار کرده باشید، ویزای اسکیل ورکر شما برای ۵ سال دیگر تمدید می‌شود. در این مدت می‌توانید برای اقامت دائم در این کشور هم درخواست بدهید.

اسکیل ورکر کانادا و مشاغل مورد نیاز کانادا

دولت کانادا در سایت مربوط به درخواست ویزای اسکیل ورکر کانادا، مشاغل مورد نیاز این کشور را با ذکر شماره معرفی نموده است. این جدول مشاغل به متقاضیان نشان خواهد داد که شغل کنونی و مدرک تحصیلی آنها برای کار در کانادا مناسب است یا خیر. در جدول زیر مشاغل مورد نیاز کانادا را مشاهده خواهید نمود:

 

0011 قانون گذاران 0012 مدیران و مقامات ارشد دولتی 0013 مدیران ارشد مالی، ارتباطات و سایر خدمات کسب و کار 0014 مدیران ارشد بهداشت، آموزش، خدمات اجتماعی و سازمان های ممبرشیپ
0015 مدیران ارشد تجارت، رادیو و تلویزیون و سایر خدمات  n.e.c. 0016 مدیران ارشد ساخت و ساز، حمل و نقل، تولید و آب و برق 0111 مدیران مالی 0112 مدیران منابع انسانی
0113 مدیران خرید 0114 سایر مدیران خدمات اداری 0121 بیمه، املاک و مستغلات و مدیران کارگزاری مالی 0122 بانکداری و سایر مدیران سرمایه گذاری
0124 مدیران تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی 0125 سایر مدیران خدمات کسب و کار 0131 مدیران مخابرات 0132 مدیران خدمات پستی و پیک
0211 مديران مهندسي 0212 مدیران معماری 0213 مدیران کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی 0311 مدیران مراقبت های بهداشتی
0411 مدیران دولتی توسعه سیاست های بهداشت و اجتماعی و مدیریت برنامه 0412 مدیران دولتی تجزیه و تحلیل اقتصادی، سیاست گذاری و مدیریت برنامه 0413 مدیران دولتی توسعه سیاست های آموزشی و مدیریت برنامه 0414 سایر مدیران ادارات دولتی
0421 مدیران آموزش متوسطه و آموزش حرفه ای 0422 مدرسان مدرسه و مدرسان آموزش ابتدایی و متوسطه 0423 مديران خدمات اجتماعي و اصلاحات 0431 مأموران پلیس
0432 سربازان آتش نشانی و افسران ارشد آتش نشانی 0433 افسران کمپنی نیروهای کانادایی 0511 مدیران کتابخانه، بایگانی، موزه و گالری هنری 0512 مدیران انتشارات، تصاویر متحرک، پخش و اجرای هنر
0513 مدیران خدمات برنامه های تفریحی، ورزشی و تناسب اندام 0601 مدیران فروش شرکت ها 0621 مدیران خرده فروشی و عمده فروشی 0631 مدیران رستوران
0632 مديران خدمات اقامتی 0651 مدیران خدمات مشتری و شخصی  n.e.c. 9243 اپراتورهای تصفیه آب و فاضلاب 0711 مدیران ساختمانی
0712 مدیران ساختمان سازی و نوسازی 0714 مدیران تعمیر و نگهداری تاسیسات 0731 مدیران حمل و نقل 0811 مدیران تولید و ماهیگیری منابع طبیعی
0821 مدیران کشاورزی 0822 مدیران باغبانی 0823 مدیران حوزه آبزیان 0911 مدیران تولید
0912 مدیریت منابع انسانی 1111 ممیزی مالی و حسابداران 1112 تحلیلگران مالی و سرمایه گذاری 1113 عوامل اوراق بهادار، نمایندگی های سرمایه گذاری و کارگزاران بورس
1114 سایر کارمندان مالی 1121 متخصصان منابع انسانی 1122 مشاغل حرفه ای در مشاوره مدیریت کسب و کار 1123 مشاغل حرفه ای در تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی
1211 سرپرستان، کارمندان عمومی اداری و پشتیبانی اداری 1212 سرپرستان، کارمندان امور مالی و بیمه 1213 ناظران کتابخانه 1214 سرپرستان پست ها و مشاغل توزیع پیام و پست
1215 ناظران ردیابی و مشاغل هماهنگی و برنامه ریزی 1221 افسر اداری 1222 دستیار اجرایی 1223 مجریان استخدام و منابع انسانی
1224 مدیران املاک 1225 عوامل خرید 1226 برنامه ریزان کنفرانس و همایش ها 1227 افسران دادگاه و قضات
1228 بیمه کنندگان اشتغال، مهاجرت، خدمات مرزی 1241 دستیار اداری 1242 دستیار اداره حقوقی 1243 دستیار اداری پزشکی
1251 با خبرنگاران دادگاه و مشاغل مرتبط نسخه نویسان پزشکی 1252 مدیریت اطلاعات سلامت 1253 تکنسین های مدیریت اسناد 1254 مأموریت های آماری و مشاغل پشتیبانی تحقیقاتی مرتبط
1311 تکنسین های حسابداری و حسابداران 1312 بیمه گذاران 1313 بیمه گذاران بیمه 1314 ارزیابان
1315 گمرک، کشتی و سایر کارگزاران 2111 فیزیکدانان و اخترشناسان 2112 شیمیدان 2113 دانشمندان علوم زمین و اقیانوس شناسی
2114 هواشناسان و هواشناسان 2115 سایر حرفه های حرفه ای در علوم فیزیکی 2121 متخصصین زیست شناسی و دانشمندان مرتبط 2122 متخصصان جنگلداری
2123 نمایندگان کشاورزی، مشاوران و متخصصان 2131 مهندسین عمران 2132 مهندسان مکانیک 2133 مهندسین برق و الکترونیک
2134 مهندسان شیمی 2141 مهندسین صنعتی و تولیدی 2142 متالورژی و مهندسی مواد 2143 مهندسین معدن
2144 مهندسین زمین شناسی 2145 مهندسان نفت 2146 مهندس هوا فضا 2147 مهندسان کامپیوتر (به جز مهندسان و طراحان نرم افزار)
2148 سایر مهندسین حرفه ای  n.e.c. 2151 معماران 2152 معماران منظر 2153 طراحان شهری
2154 نقشه برداران 2161 ریاضیدانان، آمارگیران و حسابداران 2171 تحلیلگران و مشاوران سیستم اطلاعاتی 2172 تحلیلگران پایگاه داده و مدیران داده
2173 مهندسان نرم افزار و طراحان 2174 برنامه نویسان کامپیوتر و توسعه دهندگان رسانه های تعاملی 2175 طراحان وب 2211 تکنسین های شیمی
2212 متخصصان زمین شناسی و معدن و تکنسین ها 2221 تکنولوژیست های زیست شناسی و تکنسین ها 2222 بازرسان محصولات کشاورزی و آبزیان 2223 متخصصان و تکنسین های جنگلداری
2224 افسران حفاظت و ماهیگیری 2225 تکنسین ها و متخصصان باغبانی 2231 تکنسین های مهندسی عمران 2232 تکنسین های مهندسی مکانیک
2233 تکنسین های مهندسی و تولید صنعتی 2234 برآوردگر ساخت و ساز 2241 تکنسین های مهندسی برق و الکترونیک 2242 تکنسین های خدمات الکترونیک (تجهیزات خانگی و تجاری)
2243 تکنسین های ابزار و مکانیک صنعتی 2244 ابزار هواپیما، مکانیک برق و هواشناسی، تکنسین ها و بازرسان 2251 تکنسین های معماری 2252 طراحان صنعتی
2253 تهیه پیش نویس تکنسین ها 2254 تکنسین های تحقیق زمین 2255 اشغال فنی در زمین شناسی و هواشناسی 2261 آزمایش کنندگان غیر مخرب و تکنسین های بازرسی
2262 بازرسان مهندسی و افسران نظارتی 2263 بازرسان در بهداشت عمومی و بهداشت محیط و ایمنی شغلی 2264 بازرسان ساختمان 2271 خلبانان هواپیما، مهندسان پرواز و مربیان پرواز
2272 کنترل ترافیک هوایی و مشاغل مربوطه 2273 افسران عرصه، حمل و نقل آب 2274 افسران مهندس، حمل و نقل آب 2275 کنترل ترافیک راه آهن و تنظیم کننده های دریایی
2281 تکنسین های شبکه کامپیوتری 2282 تکنسین های پشتیبانی کاربر 2283 تکنسین های تست سیستم های اطلاعاتی 3011 هماهنگ کنندگان و سرپرستان پرستاری
3012 پرستار ثبت شده و پرستار روانپزشکی ثبت شده 3111 پزشکان متخصص 3112 پزشک عمومی 3113 دندانپزشکان
3114 دامپزشکان 3121 بینایی سنجی 3122 متخصص زنان و زایمان 3124 متخصصان بهداشت عمومی
3125 مشاغل حرفه ای دیگر در تشخیص و درمان 3131 داروسازان 3132 متخصصان تغذیه 3141 متخصصان گوش و حلقو بینی و آسیب شناسی زبان
3142 فیزیوتراپیست 3143 درمانگران شغلی 3144 سایر مشاغل حرفه ای درمانی و ارزیابی 3211 تکنسین های آزمایشگاه پزشکی
3212 تکنسین های آزمایشگاه پزشکی و متخصصان آسیب شناسی 3213 تکنسین های بهداشت حیوانات و تکنسین های دامپزشکی 3214 درمانگران تنفسی، متخصصین بالینی و متخصصین قلب و عروق 3215 تکنسینهای پرتوهای پزشکی
3216 پزشکی سونوگرافی 3217 تکنسین قلب و تکنسین های تشخیصی الکتروفیزیولوژی  n.e.c. 3219 سایر تکنسین های پزشکی (به استثنای سلامت دندان ها) 3221 دندانپزشکان
3222 بهداشت دهان و دندان پزشکان 3223 تکنسین های دندانپزشکی، تکنسین ها و دستیاران آزمایشگاه 3231 عینک دار 3232 تمرین کنندگان درمان طبیعی
3233 پرستاران عملیاتی مجاز 3234 شغل پرستاری 3236 درمانگران ماساژ 3237 شغل های فنی درمانی و ارزیابی
4011 اساتید دانشگاه 4012 دستیارهای آموزش و پرورش پس از یک دوره متوسطه 4021 کالج و دیگر مدرسان حرفه ای 4031 معلم متوسطه
4032 معلم ابتدایی و مهد کودک 4033 مشاوران آموزشی 4111 قاضی 4112 وکلا
4151 روانشناسان 4152 کارگران اجتماعی 4153 خانواده، ازدواج و سایر مشاوران مرتبط 4154 مشاغل حرفه ای دینی
4155 ماموران امدادرسانی و مشاغل مربوطه 4156 مشاوران استخدام 4161 پژوهشگران، مشاوران و افسران برنامه علمی علوم طبیعی و کاربردی 4162 محققان اقتصادی و تحلیلگران اقتصاد و سیاست اقتصادی
4163 افسران توسعه کسب و کار و پژوهشگران و مشاوران بازاریابی 4164 محققان، مشاوران و عاملان برنامه سیاست اجتماعی 4165 محققین، مشاوران و عاملان برنامه سیاست بهداشت 4166 پژوهشگران، مشاوران و افسران برنامه آموزشی
4167 محققان، مشاوران و افسران برنامه های تفریحی، ورزشی و تناسب اندام 4168 افسر برنامه ریزی ادارات دولتی 4169  سایر مشاغل حرفه ای در علوم اجتماعی، n.e.c. 4211 حقوق و مشاغل مرتبط
4212 کارگران خدمات اجتماعی 4214 مربیان و دستیاران دوران کودکی 4215 مربیان افراد معلول 4216 سایر مدرسان
4217 سایر مشاغل مذهبی 4311 افسر پلیس 4312 آتش نشان 4313 افسران خصوصی نیروهای نظامی کانادایی
کتابداران5211 5112 محافظان و مربیان 5113 مسئول بایگانی 5121 نویسندگان
5122 ویراستاران 5123 روزنامه نگاران 5125 مترجمین، اصطلاحات و مفسران 5131 تهیه کنندگان، کارگردانان، طراحان و هنرمندان مرتبط
5132 آهنگسازان 5133 موسیقیدانان و خوانندگان 5134 رقصنده 5135 بازیگران و کمدین
5136 نقاشان، مجسمه سازان و هنرمندان دیگر 5211 کتابداران و تکنسین های بایگانی عمومی 5212 مشاغل فنی مربوط به موزه ها و گالری های هنری 5221 عکاسان
5222 اپراتورهای فیلم و ویدئو دوربین 5223 تکنسین گرافیک 5224 تکنسین پخش 5225 تکنسین های ضبط صدا و تصویر
5226 سایر مشاغل فنی و هماهنگ در زمینه فیلمبرداری، پخش و اجرای هنر 5227 حمایت از مشاغل در حال توسعه، پخش، عکاسی و هنرهای نمایشی 5231 خبرنگاران 5232 سایر هنرمندان،  n.e.c.
5241 طراحان گرافیک و تصویرگر 5242 طراحان داخلی و تزئینات داخلی 5243 تئاتر، مد، نمایشگاه و دیگر طراحان خلاق 5244 صنعتگران و صنایع دستی
5245 الگو ساز– محصولات نساجی، چرم و خز 5251 ورزشکار 5252 مربیان 5253 مقامات ورزشی و داوران
5254 رهبران برنامه ها و مربیان در تفریح، ورزش و تناسب اندام 6211 ناظران فروش خرده فروشی 6221 متخصص فروش – عمده فروشی 6222 خریداران خرده فروشی و عمده فروشی
6231 نمایندگان بیمه و کارگزاران بیمه 6232 عوامل املاک و فروشندگان 6235 نمایندگی فروش مالی 6311 سرپرست خدمات غذا
6312 کارگر متخصص امور منزل 6313 ناظران محل اقامت، مسافرت، گردشگری و خدمات مرتبط 6314 سرپرستان خدمات مشتریان و اطلاعات 6315 نظارت بر تمیز کردن
6316 سرپرستان خدمات دیگر 6321 سرآشپزها 6322 آشپزی 6331 قصاب، برش گوشت و ماهیگیران – خرده فروشی و عمده فروشی
6332 نانوا 6341 آرایشگر 6342 خیاط، پوستر و میلینر 6343 تعمیرات کفش
6344 جواهرساز و ساعت سازندگان و مشاغل مرتبط 6345 خیاط رومبلی و پرده و غیره 6346 مدیران مراسم تشییع جنازه 7201 پیمانکاران و سرپرستان، ماشینکاری، فلزات، مشاغل مربوطه
7202 پیمانکاران و سرپرستان، صنایع برق و ارتباطات مخابراتی 7203 پیمانکاران و سرپرستان، معامله های پی اچ پی 7204 قراردادی ها و سرپرستان، معاملات نجاری 7205 پیمانکاران و سرپرستان، سایر کارهای ساخت و ساز، نصب، تعمیرات و سرویس دهندگان
7231 متخصصان ماشینکاری و بازرسی ماشین آلات و ابزار 7232 سازنده ابزار و قالب 7233 کارگران ورق فلز 7234 بویلرها
7235 تهیه كننده ها و سازندگان سازه فلزی و پلاستیکی 7236 کارگران آهن 7237 جوشکارها و اپراتوهای ماشین مربوطه 7241 برق (به جز صنایع برق و برق)
7242 برق کارشناسان 7243 الکتریک برق سیستم 7244 کارگران خطوط برق و کابل 7245 کارگران خطوط و کابل مخابراتی
7246 کارگران نصب و راه اندازی و تعمیر ارتباطات 7247 تکنسین سرویس و نگهداری تلویزیون کابلی 7251 لوله کش 7252 نصب کننده های سیستم بخارپز، فریزر و سیستم آبپاش
7253 اتصالات گاز 7271 نجار 7272 کابینت ساز 7281 خشت کار
7282 بلوک های بتنی 7283 تنظیم کننده کاشی 7284 پلاسترها، نصب و راه اندازي گچ و گنبد و لادن 7291 سقف و شینگلر
7292 شیشه گران عایق کاران 7293 7294 نقاش و تزئینات (به جز طراح داخلی) 7295 نصب کننده کفپوش
7301 پیمانکاران و سرپرستان معاملات مکانیکی 7302 پیمانکاران و سرپرستان خدمه اپراتورهای سنگین 7303 سرپرستان، چاپ و مشاغل مربوطه 7304 سرپرستان، عملیات حمل و نقل راه آهن
7305 سرپرستان، حمل و نقل جاده ای و سایر اپراتورهای حمل و نقل زمینی 7311 میلگردهای ساختمانی و مکانیک صنعتی 7312 مکانیک تجهیزات سنگین 7313 مکانیک تبرید و تهویه مطبوع
7314 کارمن راه آهن / زنان 7315 مکانیک هواپیما و بازرسان هواپیما 7316 ماشین آلات 7318 سازندگان آسانسور و مکانیک
7321 تکنسین های خدمات خودرو، مکانیک کامیون و اتوبوس و تعمیرات مکانیکی 7322 تعمیرات خودرو 7331 مکانیک حرارت سوخت نفت و جامدات 7332  خدمات و تعمیرات لوازم خانگی
7333 مکانیک برق 7334 موتور سیکلت، وسیله نقلیه زمین و دیگر مکانیک مربوطه 7335 سایر تعمیرات ماشین آلات کوچک 7361 مهندسان لوکوموتیو راه آهن و حیاط
7362 خطوط راه آهن و ترمزها / زنان 7371اپراتورهای جرثقیل 7372 حفاری و انفجار – معدنکاری، معادن و ساخت و ساز 7373 حفاری چاه آب
7381 اپراتورهای مطبوعاتی 7384 سایر حرفه ها و مشاغل مرتبط، n.e.c. 8211 سرپرستان چوب و جنگلداری 8221 سرپرستان معدن
8222 پیمانکاران و سرپرستان، حفاری نفت و گاز و خدمات 8231 معدنچیان تولید و توسعه زیرزمینی 8232 حفاری چاه های نفت و گاز، کارشناسان، آزمایش کنندگان و کارگران مرتبط 8241 اپراتورهای ماشین آلات ضبط
8252 پیمانکاران خدمات کشاورزی، ناظران مزرعه و کارگزاران دامپروری 8255 پیمانکاران و سرپرستان، محوطه سازی، تعمیر و نگهداری زمین و خدمات باغبانی 8261 اساتید و افسران ماهیگیری 8262 ماهیگیران / زنان
9211 سرپرستان مواد معدنی و پردازش فلز 9212 نظارت بر نفت، گاز و مواد شیمیایی و خدمات پس از فروش 9213 سرپرستان غذا، نوشیدنی و محصولات مرتبط با آن 9214 نظارت بر تولید محصولات پلاستیکی و لاستیکی
9215 سرپرستان پردازش محصولات جنگل 9217 نظارت بر تولید، پردازش و تولید پارچه، چرم و محصولات چرمی 9221 سرپرستان، مونتاژ وسایل نقلیه موتوری 9222 سرپرست، تولید الکترونیک
9223 سرپرستان تولید محصولات الکتریکی 9224 سرپرستان تولید مبلمان و تجهیزات 9226 سرپرستان سایر محصولات تولیدی مکانیک و فلزات 9227 سرپرستان تولید و مونتاژ سایر محصولات
9231 اپراتورهای کنترل و فرایند مرکزی، پردازش مواد معدنی و فلزات 9232 اپراتورهای فرآوری نفت، گاز و شیمیایی 9235 اپراتورهای کنترل کننده پالپی، کاغذ سازی و پوشش 9241 مهندسین برق و اپراتورهای سیستم های قدرت

 

 

جمع‌بندی

یکی از راه‌های گرفتن اقامت دائم کانادا، کاریابی در این کشور است. دولت کانادا برنامه اسکیل ورکر کشور کانادا را در اختیار متقاضیانی قرار داده که سابقه کاری قابل‌توجهی دارند و می‌خواهند به جمع نیروی متخصص کانادا بپیوندند. برای ویزای اسکیل ورکر کانادا نیازی به سرمایه‌گذاری ندارید، اما باید بتوانید پیش از شروع کار، از پس هزینه‌های زندگی بربیاید.

در صورت پذیرفته شدن در برنامه اسکیل ورکر کانادا اقامت ۵ ساله این کشور را می‌گیرید. اگر حداقل ۳ سال از این ۵ سال را در کانادا زندگی و کار کنید و مالیات هم پرداخت کرده باشید، ویزای اسکیل ورکر تمدید خواهد شد..

 

Share this post

Leave a Reply