مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ ویزا

فهرست محتوای مقاله

مهاجرت تحصیلی از جمله روش‌های مهاجرت است که البته منجر به به اقامت دائم نمی‌شود اما می‌تواند ضمینه ساز گرفتن اقامت دائم به صورت خیلی غیر مستقیم و خیلی ساده‌تر شود.

مهاجرت تحصیلی چیست ؟

از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین روش‌های مهاجرت، مهاجرت تحصیلی است. بدیهی است سالانه بسیاری دانشجویان و دانش آموزان برای گرفتن ویزا تحصیلی و تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کشورهای پیشرفته اقدام می‌کنند و از کشور مورد نظر در خواست اقامت تحصیلی می‌کنند و یکی از روش‌های مهاجرت که بیشتر در سنین پایین اتفاق می‌افتد مهاجرت تحصیلی است. حال که مفهوم کلی از این نوع مهاجرت را فهمیدیم روش‌های این نوع از مهاجرت را با هم میبینیم مهاجرت تحصیلی معمولاً به دو روش انجام می‌شود :

روش اول : بورس تحصیلی است که دراین نوع مهاجرت تحصیلی با درخواست ویزای تحصیلی تمامی هزینه‌های تحصیلی دانشجو به صورت رایگان است.

روش دوم : پذیرش در یک دانشگاه جهت تحصیل است یه صورتی که خود دانشجو تمامی هزینه‌های تحصیلی در کشور مقصد را می‌پردازد .

روش اول مناسب نخبگان است و بورس تحصیلی دارای شرایط خاصی است ولی در روش دوم امکان تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کشورهای پیشرفته با پرداخت هزینه های تحصیلی امکان پذیر است.

مراحل اقدام مهاجرت تحصیلی :

بدیهی است که برای اقدام مهاجرت تحصیلی و اقدام ویزای تحصیلی و پذیرش در برترین دانشگاه‌های معتبر کشور های خارج باید اول باید مراحلی را طی کرد که کارشناسان ما در این امر شما را راهنمایی می‌کنند تا راحت‌تر در دانشگاه مورد نظرتون به تحصیل بپردازید.

گام نخست) انتخاب کشور

نخستین گام در مهاجرت تحصیلی انتخاب کشور با شرایط و روحیه دانشجو است چیزی که هر کسی قبل از اقدام ویزای تحصیلی و مهاجرت باید بداند نحوه گرفتن ویزا تحصیلی، فرهنگ کشور مقصد ، فرصت‌های شغلی و … است.

گام دوم) انتخاب رشته و تحصیل در دانشگاه های معتبر

در مهاجرت تحصیلی کشورهای پیشرفته، دانشگاه‌ها و موسسات زیادی برای تحصیل وجود دارند و دانشجویان با در نظر گرفتن علاقه و شرایط در رشته تحصیلی مورد نظر خود تحقیق کرده و برای تحصیل در دانشگاه مورد نظر خود اقدام می‌کنند.

گام سوم) ارتقای مهارت‌های زبان

پس از انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت تحصیلی دانشجو باید تحقیق کند که به چه سطح زبانی برای تحصیل در دانشگاه نیاز دارد و به طور مثال برای دانشگاه‌های با زبان انگلیسی باید در یکی از آزمون‌های (IELTS_TOEFL_GOETHE) شرکت کرده و نمره مورد قبول دانشگاه را بدست بیاورد.

گام چهارم) پیش نیاز های علمی

دانشجویان در مهاجرت تحصیلی باید نیاز های علمی دانشگاه مورد نظر خود را شناسایی کنند و معلومات خود را به حد مطلوب برسانند.

گام پنجم) تهیه مدارک

شما در مهاجرت تحصیلی به ترجمه ی مدارک خود برای پذیرش  در دانشگاه نیازمندند:

_ ترجمه رسمی و دانشنامه نهایی آخرین مقطع

_ ترجمه رزومه تحصیلی

_ترجمه رسمی توصیه نامه اساتید و…

گام ششم) تکمیل فرم پذیرش دانشگاه

شما باید فرم مورد نیاز دانشگاه انتخابی را به زبان انگلیسی یا زبان درخواستی تکمیل و پیش نیاز های آن را آماده کنید.

شاید این مقاله برایتان مفید باشد  تحصیل مهندسی ‌در کانادا و مهم‌ترین رشته های مهندسی در کانادا

گام هفتم)  ارسال رسمی مدارک

در این گام باید تمامی مدارک ترجمه ی رسمی شود و به دانشگاه مقصد فرستاده شود.

گام هشتم) ویزا

پس از تمامی مراحل برای مهاجرت تحصیلی دانشجو باید برای درخواست ویزای تحصیلی از سفارت وقت بگیرد و مدارک خود را ارائه دهد.

این هشت مرحله برای مهاجرت تحصیلی باید طی شود حالا اگر کمی سردرگم شدید نگران نباشید برای این که شما تمامی این مراحل را به درستی انجام بدهید می‌توانید برای مشاوره این روش مهاجرت با ما در ارتباط باشید.

 

 

مزایا و معایب مهاجرت تحصیلی :

مزایا :

 • زندگی به سبک متفاوت و جدید : مهاجرت تحصیلی باعث کشف یک زندگی جدید برای دانشجویان می‌شود که زندگی جدید و بدون وابستگی و دارای استقلال و همچنین شناخت فرهنگ جدید را برای دانشجویان رقم میزند.
 • تحصیلات در دانشگاه های معتبر : سطح آموزش در کشورهایی مانند کانادا و آمریکا و… بالاست و دانشگاه های این کشورها جزو دانشگاه های معتبر محسوب می‌شود و یک رزومه قوی برای دانشجو فراهم می‌کند و این مزیت تنها در مهاجرت تحصیلی است.
 • بالا بردن مهارت های زبان : برای ارتباط در کشور مقصد در مهاجرت تحصیلی به زبانی جز زبان مادری نیاز است و یادگیری زبان باعث افزایش مهارت‌های تحصیلی و ارتباطی دانشجو می‌شود.
 • امکانات رفاهی : مهاجرت تحصیلی علاوه بر تحصیل باعث افزایش سطح کیفی زندگی خواهد شد.
 • فرصت های شغلی : در بعضی کشورها پس از مهاجرت تحصیلی و گرفتن مدرک تحصیلی پیشنهادهای شغلی مناسبی دریافت می‌کنید.
 • رزومه سازی قوی : تحصیل در دانشگاه‌های معتبر موجب  تشکیل رزومه کاری قویتر و همچنین تضمین آینده شغلی دانشجو خواهد شد.

معایب:

 • تسلط بر زبان : مشکلات مرتبط با زبان اولین و بزرگترین دغدغه مهاجرت تحصیلی است.
 • دغدغه پیدا کردن کار : اغلب دانشجویان بعد از مهاجرت تحصیلی به کشور مقصد به دلیل بالا بودن هزینه های زندگی نیاز به اشتغال پیدا می‌کنند و این که یک دانشجو چگونه یک شغل متناسب با شرایطش پیدا کند یک مسئله مهم در مهاجرت تحصیلی است.
 • تامین مسکن : معمولاً کالج‌های شبانه به دانشجو اقامت می‌دهند اما اگر دانشگاه خوابگاهی به دانشجو ندهد اسکان او به بزرگترین معضل مهاجرت تحصیلی تبدیل می‌شود.
 • انزوا : دوری از دوستان و خانواده از بزرگترین معضلات دانشجو در مهاجرت تحصیلی است که به روحیه او خدشه وارد می‌کند البته این احساس اغلب در چند ماه اول دیده می‌شود و سپس زندگی برای فرد عادی می‌شود.
 • آشنا نبودن با قوانین و مقررات کشور مقصد در مهاجرت تحصیلی : آشنا نبودن به قوانین کشور مقصد باعث ناتوانی فرد در ساده‌ترین مشکلات حقوقی و رفتاری خواهد شد و آشنایی با قوانین و مقررات، کار چندان ساده ای نیست.

بله خیلی عجیب نیست مهاجرت تحصیلی نیز در کنار همه ی مزایا و جذابیت‌هایش دارای معایبی است که باید با دانستن همه آن‌ها و با اطلاعات کامل به دنبال این راه رفت که مشاوران ما درباره اطلاعات تکمیلی به شما کمک می‌کنند.

مقالات پربازدید اخیر
صفر تا صد ویزای استارتاپ کانادا
25 اردیبهشت 1401

صفر تا صد ویزای استارتاپ کانادا را قصد داریم در این مقاله باهم بررسی کنیم. ویزای استارتاپ از جمله راه‌های مهاجرت به کانادا است که در مورد شرایط ویزای استارتاپ کانادا و هزینه...

معرفی شهر ویندزور کانادا
معرفی شهر ویندزور کانادا
5 اردیبهشت 1401

معرفی شهر ویندزور کانادا صدها شهر در سراسر کانادا وجود دارند که هر کدام از نظر فرهنگ، موقعیت‌های تحصیلی و شغلی، چشم اندازهای طبیعی و غیره متفاوت هستند و هر کدام مزایا و...

هزینه زندگی انتاریو کانادا - تورنتو - لندن - اتاوا
هزینه زندگی در استان انتاریو کانادا
7 شهریور 1401

هزینه زندگی در انتاریو ، با بررسی 3 شهر این استان و هزینه زندگی در تورنتو ، هزینه زندگی در اتاوا ، هزینه زندگی در لندن انتاریو دید خوبی برای زندگی در این...

بررسی استارت آپ ویزای ۱۲ کشور
بررسی استارت آپ ویزای ۱۲ کشور
30 بهمن 1400

استارت آپ ویزا اصولا مراحل جذاب و بسیار سختی را دارد و یکی از مهمترین راه های دریافت اقامت دائم کشور مقصد است. این روش هم برای دولت سوداور است و هم برای...

روش های مهاجرت به کانادا
روش های مهاجرت به کانادا
9 بهمن 1400

شایستگی و سرمایه دو اصل برای قرارگیری در گروه های مختلف روش های مهاجرت به کانادا است و پذیرش مهاجر نیز از این دو اصل پیروی می کند. از اصلی ترین روش های...

مشاغل معاف از LMIA
مشاغل معاف از LMIA
14 فروردین 1401

ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) سندی است که کارفرما در کانادا، قبل از استخدام کارگر خارجی به آن نیاز دارد. اگر گزارش LMIA مثبت شود، به این معنا است که هیچ فردی با...

همه چیز در مورد برنامه کارآفرینی نوا اسکوشیا
همه چیز در مورد برنامه کارآفرینی نوا اسکوشیا
19 اسفند 1400

اگر میخواهید بدانید که برنامه کارآفرینی نوا اسکوشیا چیست و شامل چه جزئیات و به روزرسانی هایی در سال جدید میلادی می شود، با وب سایت در مسیر استارت آپ ویزا همراه شوید....

تلفن: 02128427336

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره مهاجرت به کانادا

دوست عزیزم ، ما نه وکیل مهاجرت هستیم و نه موسسه مهاجرتی، ولی ما یک تیم قوی در زمینه کسب و کار و برنامه نویس هستیم که میتونیم توی مهاجرت به کانادا بهت کمک کنیم. پس اگر با وکلا و موسسات صحبت کردی فکر کنیم حالا وقتشه به با هم صحبت کنیم :)

جدیدترین مقالات مهاجرت به کانادا

ما همیشه سعی می کنیم به روز باشیم و جدیدترین اطلاعات و روش های مهاجرت به کانادا رو پیگری کنیم و با شما درمیون بذاریم.

هزینه زندگی در استان انتاریو کانادا

هزینه زندگی در انتاریو ، با بررسی 3 شهر این استان و هزینه زندگی در…

سایت های کاربردی و رسمی مهاجرت به کانادا + معرفی 8 سایت کاربردی

سایت های رسمی مهاجرت به کانادا و زبان اصلی و کاربردی مهاجرت به کانادا یا…

انگشت نگاری و بیومتریک در استارتاپ کانادا

انگشت نگاری یا روند بیومتریک در کانادا برای مهاجرین به این کشور یکی از کارهای…