مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ ویزا
CEO, COO, CFO, CIO, CMO, CTO, Who is Who?

فهرست محتوای مقاله

اگر شما هم به فکر راه اندازی کسب و کار جدید هستید و یا در تحقیقات خود به سراغ استارت آپ های دیگر رفته اید قطعا با اصطلاحاتی مانند CTO , COO و امثال اینها برخورد داشته اید و نمیدانید که دقیقا این واژگان جلوی اسم افراد استارت آپ چیست، با ما همراه باشید تا به سراغ تعریف هرکدام از این واژگان استارت آپ برویم

Chief Executive Officer

مدیر عامل یا CEO

مدیر عامل، مسئول مدیریت و هدایت اداری سازمان است. در بیشتر موارد، مدیر عامل نیز بنیانگذار است و هدف، چشم انداز و مأموریت شرکت را هدایت می کند. مسئول ارتباط کسب و کار با بازار، گفتن حرف آخر در بودجه بندی تصمیمات سرمایه گذاری و هدایت استراتژی های شرکت است.

 

مدیر ارشد اجرایی

مدیر ارشد اجرایی یا COO

مدیر ارشد اجرایی، به عنوان مجری و به نوعی دست راست یک مدیر عامل، مسئولیت اداره و عملیات روزانه کسب و کار را بر عهده دارد. او عمدتاً بر اجرای طرح تجاری شرکت، طبق مدل کسب و کار ایجاد شده متمرکز است. مدیران ارشد اغلب استراتژی‌های عملیاتی را طراحی می‌کنند، خط‌مشی‌ها را به کارکنان ابلاغ می‌کنند و به ایجاد تیم‌های اصلی کمک می‌کنند.

 

 

مدیر ارشد بازاریابی

مدیر ارشد بازاریابی یا CMO

مدیر ارشد بازاریابی مسئول فعالیت های بازاریابی از جمله مدیریت فروش، توسعه محصول، تبلیغات، تحقیقات بازار و خدمات مشتری است. با تمرکز بر حفظ کیفیت خدمات از طریق ارتباطات و همسو کردن علایق همه بخش‌ها برای بهینه‌سازی فعالیت‌های بازاریابی. برنامه‌های بازاریابی را طراحی می‌کند و از اجرای آن‌ها توسط تیم خود اطمینان حاصل می‌کند.

 

مدیر ارشد مالی CFO

مدیر ارشد مالی CFO

مدیر مالی که به عنوان مدیر مالی نیز شناخته می شود، مسئول برنامه ریزی اقتصادی و مالی شرکت است. مدیران مالی تصمیم می گیرند چه زمانی و کجا سرمایه گذاری کنند و ریسک ها را ارزیابی کنند تا ارزش شرکت را افزایش دهند. به حسابداری دانش مالی کمک می کند و نگاهی کلی و تحلیلی به کسب و کار ارائه می دهد.

 

مدیر ارشد اطلاعات CIO

مدیر ارشد اطلاعات CIO

مدیر ارشد اطلاعات به سیستم های شرکت مرتبط با فناوری اطلاعات در سطح فرآیند و از نقطه نظر برنامه ریزی رسیدگی می کند. CIO مزایای فناوری های جدید را تجزیه و تحلیل می کند، شناسایی می کند که کدام یک جالب تر هستند، و عملکرد آن را ارزیابی می کند. CIO بر بهبود کارایی فرآیندهای داخلی برای اطمینان از جریان اطلاعات بر این اساس تمرکز دارد.

 

مدیر ارشد فناوری یا CTO

مدیر ارشد فناوری یا CTO

مدیر ارشد فناوری بر توسعه و عملکرد صحیح سیستم های اطلاعاتی از نقطه نظر اجرا نظارت می کند. به طور کلی مسئول تیم های فنی و اجرای استراتژی های جدید برای بهبود محصول نهایی است. تفاوت اصلی این است که یک CTO مسئول استراتژی فناوری برای بهبود محصول نهایی است.

شاید این مقاله برایتان مفید باشد  بررسی استارت آپ ویزای ۱۲ کشور

 

مدیر ارشد ارتباطات یا CCO

مدیر ارشد ارتباطات یا CCO

با ظهور کانال های ارتباطی جدید مانند رسانه های اجتماعی، نقش CCO مهم می شود. مدیر ارشد ارتباطات مسئول مدیریت شهرت شرکت، تماس با رسانه ها و توسعه استراتژی های برندسازی است. وظیفه اصلی او ایجاد روابط رسانه ای برای تضمین آگاهی از برند و تصویربرداری مثبت است. با ظهور کانال های ارتباطی جدید مانند رسانه های اجتماعی، نقش CCO مهم می شود.

 

مدیر ارشد دیجیتال یا CDO

مدیر ارشد دیجیتال یا CDO

افزایش حجم نوآوری های جدید در اکوسیستم دیجیتال باعث ایجاد نقش جدید مدیر ارشد دیجیتال شد. CDO مسئول تحول شرکت به سمت یک محیط دیجیتال است. او مسئول یافتن فرصت های جدید در حوزه دیجیتال خواهد بود که به شرکت در رسیدن به اهداف عصر دیجیتال کمک می کند.

 

مدیر ارشد امنیت یا CSO

مدیر ارشد امنیت یا CSO

مجری مسئول امنیت فیزیکی و دیجیتالی شرکت است. با افزایش تعداد حملات سایبری، این نقش در سطح c-suite نقش مهمی پیدا کرده است. نقش اصلی او ارائه رهبری اجرایی و نظارت بر ارزیابی ریسک با اولویت فعالیت های شرکت در جهت این اثربخشی است. بنابراین، او برای جلوگیری از حملات سایبری برنامه ها و موارد احتمالی را طراحی خواهد کرد.

 

مدیر ارشد تدارکات یا CPO

مدیر ارشد تدارکات یا CPO

مدیر ارشد تدارکات مسئول تامین منابع، مدیریت زنجیره تامین و تدارکات شرکت است. او همچنین باید اطمینان حاصل کند که سازمان به سیاست ها و رویه ها پایبند است و هزینه های درون سازمان مقرون به صرفه است. این موقعیت در شرکت ها اهمیت بیشتری پیدا کرده است و تصور می شود که این نقش در سال های گذشته استراتژیک تر شده است.

 

مدیر ارشد زیست محیطی یا CGO

مدیر ارشد زیست محیطی یا CGO

واقعا ترجمه و یا توضیح این یک مورد برای ما سخت است زیرا در کشور عزیزمان ایران ( حداقل تیم در مسیر استارت آپ ویزا ) در هیچ شرکتی این پوزیشن شغلی را مشاهده نکرده است. CGO یا Chief Green Officer، فردی است که مسئول اجرای و مدیریت تعهدات شرکت برای کاهش ردپای کربن است و به آن مدیر تعهدات زیست محیطی (CECO) نیز گفته می شود. CGO همچنین مسئول توسعه اتحادهای استراتژیک، محصولات جدید و نظارت بر محیط زیست خواهد بود.

 

 

مقالات پربازدید اخیر
پاسپورت کانادا
پاسپورت کانادا
28 بهمن 1400

پاسپورت کانادا یکی از معتبرترین پاسپورت های دنیاست. کانادا با دارا بودن وسعتی در حدود 10 میلیون کیلومتر مربع، یکی از کشورهای توسعه یافته است که از نظر سطح کیفیت زندگی مردم و...

ویزای کارآفرینی کانادا
21 خرداد 1401

ویزای کارآفرینی کانادا یکی از راه‌های گرفتن اقامت دائم در کاناداست. بسیاری از مناطق کانادا با سرمایه اندک قابلیت یک بیزنس کوچک را دارند و به موجب آن شما می‌توانید ویزای کارآفرینی بگیرید...

هزینه مهاجرت به کانادا
22 اردیبهشت 1401

هزینه مهاجرت به کانادا کاملا بستگی به روش مهاجرت شما به کانادا دارد البته بعد از گرفتن اقامت دائم شما مکلف به هزینه های زندگی خود مثل تهیه مسکن خورد و خوراک و...

مهاجرت تحصیلی
28 اردیبهشت 1401

مهاجرت تحصیلی از جمله روش‌های مهاجرت است که البته منجر به به اقامت دائم نمی‌شود اما می‌تواند ضمینه ساز گرفتن اقامت دائم به صورت خیلی غیر مستقیم و خیلی ساده‌تر شود. مهاجرت تحصیلی...

درآمد و بازار کار طراحی سایت در کانادا
درآمد و بازار کار طراحی سایت در کانادا
5 فروردین 1401

زمینه کاری طراحی سایت در کانادا طی چند سال گذشته رشد سریعی داشته است و علاقمندان زیادی را به خود جذب نموده است. اما یکی از مهمترین چیزهایی که فکر متقاضیان را به...

هزینه ویزای استارتاپ کانادا
24 اردیبهشت 1401

هزینه ویزای استارتاپ کانادا چقدر است ؟ ویزای استارتاپ کانادا از جمله راه‌های مهاجرت به کانادا است که در بین مهاجرین بسیار جذاب و محبوب بوده به این صورت که شما با یک...

هزینه ویزای کانادا
هزینه ویزای کانادا
9 فروردین 1401

فرقی نمی‌کند انگیزه شما از سفر به کانادا و ودریافت ویزای کانادا دیدار اقوام و آشنایان، شرکت در همایش‌های علمی و نمایشگاه‌های تجاری، بازدید از جاذبه‌های گردشگری در قالب تور کانادا، تحصیل و...

تلفن: 02128427336

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره مهاجرت به کانادا

دوست عزیزم ، ما نه وکیل مهاجرت هستیم و نه موسسه مهاجرتی، ولی ما یک تیم قوی در زمینه کسب و کار و برنامه نویس هستیم که میتونیم توی مهاجرت به کانادا بهت کمک کنیم. پس اگر با وکلا و موسسات صحبت کردی فکر کنیم حالا وقتشه به با هم صحبت کنیم :)

جدیدترین مقالات مهاجرت به کانادا

ما همیشه سعی می کنیم به روز باشیم و جدیدترین اطلاعات و روش های مهاجرت به کانادا رو پیگری کنیم و با شما درمیون بذاریم.

هزینه زندگی در استان انتاریو کانادا

هزینه زندگی در انتاریو ، با بررسی 3 شهر این استان و هزینه زندگی در…

سایت های کاربردی و رسمی مهاجرت به کانادا + معرفی 8 سایت کاربردی

سایت های رسمی مهاجرت به کانادا و زبان اصلی و کاربردی مهاجرت به کانادا یا…

انگشت نگاری و بیومتریک در استارتاپ کانادا

انگشت نگاری یا روند بیومتریک در کانادا برای مهاجرین به این کشور یکی از کارهای…