مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ ویزا

فهرست محتوای مقاله

ویزای استارتاپ یکی از روش‌های محبوب مهاجرت به کانادا است که در مقاله استارت آپ کانادا به آن به صورت کلی پرداختیم، اکنون می‌خواهیم شرایط ویزای استارتاپ کانادا را کمی از نزدیک‌تر بررسی کنیم پس با ما همراه باشید.

شرایط اصلی مهاجرت به کانادا

به طور کلی برای مهاجرت از طریق استارتاپ، کانادا سه شرط اصلی را از شما انتظار دارد:

  1. داشتن طرح و ایده نو خلاقانه در ضمینه کسب و کار در سطح جهانی
  2. توانایی اشتغال‌زای برای شهروندان کانادایی
  3. گرفتن اعتماد نامه از یک سرمایه گذار کانادایی

یک ایده خوب و درآمدزا اگر قابل رقابت در سطح بین المللی باشد از نان شب برای هر کشوری واجب‌تر است. پس منطقی است که مهمترین شرط از شرایط استارتاپ کانادا همین ایده خلاقانه شما است. همه ما احتمالا ایده‌های خلاقانه‌ای در ذهنمان داریم که احتمالا قبل از خواب به آن فکر می‌کنیم تا کم‌کم به رویا برویم چه بهتر از این که که با همان مهاجرت کنیم و کشور مقصد موظف است آن را پیاده سازی کند نه ؟ خب باید بگویم این خود یک رویای شیرینی برای قبل خواب است و بهتر است کمی به واقعیت برگردیم.

در واقع ایده شما هر اندازه که خلاقانه هم باشد باید شرایط استارتاپ کانادا را دارا باشد که مهمترین شرط این است که یک نیازی را در کشور کانادا بر طرف کند که جدی‌ترین نیاز می‌تواند اشتغال‌زای برای شهروندان مقیم کانادایی باشد. از طرف دیگر ارگانی که میخواهد روی پروژه شما سرمایه گذاری کند باید پروژه شما برای او درآمدزا و جذاب باشد تا اعتماد نامه سرمایه گذاری را به شما بدهد تا این گونه شما شرایط اصلی ویزای استارتاپ کانادا را داشته باشید.

انواع شرکت‌های سرمایه گذاری

به طور کلی شرکت‌های که در پروژه شما سرمایه گذاری می‌کنند تا شرایط استارتاپ کانادا را داشته باشید سه دسته اند:

الف) ریسک پذیر: شرکت هایی که در استارت آپ های با پتانسیل بالا اما ریسک زیاد در استارتاپ شما سرمایه گذار می کنند.

ب) فرشته یا آنجل : شرکت هایی که استارتاپ‌های نوپا را در مراحل اولیه کمک می‌کنند.

ج) مراکز رشد یا انکوباتور : شرکت‌هایی که در راه رشد استارتاپ به پروژها کمک می‌کنند.

تقریبا 80% شرکت های سرمایه گذار که با دادن اعتماد نامه شرایط استارتاپ کانادا برای مهاجرت فراهم می‌کنند را مرکز رشد تشکیل داده و شرکت‌های فرشته با تقریبا 16% و شرکت‌های ریسک پذیر تنها 4% از این شرکت‌ها را تشکیل می‌دهند اما جالب این که اداره مهاجرت 80% از استارتاپ‌های حمایت شده گروه آنجل را پذیرفته و این نرخ در مراکز رشد 75% و ریسک پذیر 45% است.

شرایط شخصی مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ

خوب فرض را بر این می‌گیریم که ایده شما قابل قبول و یک شرکت سرمایه گذاری حاضر است روی پروژه شما سرمایه گذاری کند اما شما به 2 شرط شخصی دیگر هم نیازمندید:

  1. مدرک زبان
  2. تمکن مالی

شرط الزامی از شرایط استارتاپ کانادا داشتن مدرک زبان است این مدرک باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی و برای زبان انگلیسی دارای حداقل نمره CLB 5  از آزمون‌های  CELPIP Generalیا  IELTS General و برای زبان فرانسوی دارای حداقل نمره NCLC 5 از آزمون‌های TEF CANADA یا TCF CANADA باشد. اگر نمی‌دانید مدرک زبانی که دارید معادل این مدارک هست یا نه می‌‌توانید از کارشناسان ما بپرسید.

شاید این مقاله برایتان مفید باشد  بیزنس پلن استارتاپ کانادا

تمکن مالی برای حداقل 6 ماه شرط الزامی دیگر از شرایط استارتاپ کانادا است. در واقع کشور کانادا در مهاجرت از طریق استارتاپ هزینه‌ای برای زندگی شما تا به ثمر رسیدن پروژه پرداخت نمی‌کند و شما بر اساس تعداد افراد خانواده باید تضمین داشتن تمکن مالی را به کانادا بدهید که این تضمین می‌تواند به صورت نقد،چک، اوراق بهادر،سند و… باشد البته به صورتی که مورد تایید کانادا باشد. این هزینه به صورت مداوم به روز می‌شود وبرای یک نفر حدود 10000 دلار و برای دونفر حدود 17000 و … است و اگر میزان دقیق آن را در زمان مهاجرت می‌خواهید نگران نباشید می‌توانید از کارشناسان ما بپرسید و آن‌ها علاوه بر میزان مورد نیاز برای داشتن شرایط ویزای استارتاپ کانادا به شما توصیه های مالی لازم را نیز می‌کنند.

شرایط استارتاپ کانادا برای اخذ ویزا

در واقع شرایط استارتاپ کانادا برای اخذ ویزا این چند شرط است:

الف) ایده بکر و خلاقانه

ب) اعتماد نامه یک شرکت سرمایه گذاری

ج) مدرک زبان

د) تمکن مالی

از جمله شرایط غیر الزامی استارتاپ کانادا می‌توان به مدرک تحصیلی مرتبط اشاره کرد در واقع هیچ جا تو شرایط استارتاپ کانادا نگفته باید مدرک تحصیلی داشته باشید ولی مثلا فرض کنید می‌خواهید یک شرکت معماری با طراحی نو احداث کنید قطعا داشتن تحصیل در ضمینه معماری پروژه استارتاپ شما رو موجه‌تر جلوه میده که به کار مسلط هستید. البته این مدرک زمانی با ارزش است که مورد تایید کانادا باشد. می‌توانید ارزش مدرک تحصیلی خود را از کارشناسان ما بخواهید.

نکته دیگر این که شرایط استارتاپ کانادا به طوری است که شما می‌توانید به غیر از خانواده خود با حداکثر 5 نفر برای یک ایده اقدام به مهاجرت کنید اما باید در نظر داشته باشید تمامی این 5 نفر شرایط استارتاپ کانادا را داشته باشند و علاوه بر آن حداقل 10% در پروژه سهیم و حق رای داشته باشند.

شرایط استارتاپ کانادا برای کلیه شهر های این کشور یکسان است اما این شرایط شهرها است که میزان موفقیت شما برای گرفتن موفقیت کار را مشخص می‌کند در واقع باید دید تا چه میزان پروژه شما برای هر شهر کانادا قابل اجرا است اما خود شما می‌توانید در تمامی شهرهای کانادا ساکن باشید.

زمانی که شما همه این شرایط استارتاپ کانادا را فراهم کردید می‌توانید برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنید به شرطی که کسب وکار مورد نظر در کانادا ثبت و در حال فعالیت باشد و شما و شرکا به طور فعال در مدیریت کسب و کار مشارکت داشته باشید.

سخن پایانی

در آخر این که تا چه اندازه پروژه مورد علاقه خود را می‌توانید به کانادایی ها غالب کنید و از طریق آن اقامت دائم بگیرید نیازمند تجربه و دانش است. گروه مهاجرتی ما استارت آپ ویزا رود به صورت تخصصی شما را برای داشتن شرایط ویزای استارت آپ کانادا همراهی و یاری میکند از طرف دیگر به خاطر داشتن افراد با دانش تیم در ضمینه کسب و کار در کانادا خیلی زودتر در مسیر رشد ایده خود قرار خواهید گرفت.

مقالات پربازدید اخیر
ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا
5 بهمن 1400

کانادا سالانه میزبان میلیون‌ها بازدیدکننده است که با اهداف گردشگری، تفریحی، سفرهای کاری و یا بازدید از دوستان و خانواده با ویزاهای غیر اقامتی به این کشور سفر می‌کنند و به روش های...

همه آنچه که باید در مورد مهاجرت به کانادا دانست
13 بهمن 1400

مهاجرت به کانادا امروزه مهاجرت به کانادا تبدیل به یک بحث داغ در بین ایرانیان شده است.بسیاری از افراد،مخصوصا قشر جوان ،علاقه دارند اقامت دائم یک کشور پیشرفته را اخذ نمایند و بتواند...

معرفی ۱۰ سایت برتر کاریابی در کانادا
معرفی ۱۰ سایت برتر کاریابی در کانادا
6 اسفند 1400

اکنون زمان بسیار خوبی برای جستجوی شغل جدید است. با ادامه کمبود نیروی کار در کانادا، امکان پیدا کردن کار بیشتر است. دستمزدها در حال افزایش هستند، مزایا بیشتر می شوند و گزینه...

همه چیز درباره شهروندی و اقامت دائم کانادا
همه چیز درباره شهروندی و اقامت دائم کانادا
24 اسفند 1400

از حدود سال ۲۰۱۳ بود که دولت کانادا برای آینده ی کشور خود یک برنامه ی بلند مدت را در نظر گرفت تا از طریق جذب مهاجر بتواند به اهداف بلند مدت خود...

همه چیز درباره سیتیزن کانادا
همه چیز درباره سیتیزن کانادا
26 اسفند 1400

در مقاله ای که قبلا منتشر کردیم سعی شد تا شما را اقامت دائم کانادا آشنا کنیم و در مقاله ای دیگر نیز در خصوص شباهت ها و تفاوت های پی آر و...

آیا برنامه Tech Pilot بریتیش کلمبیا بهترین روش مهاجرت به کاناداست؟
آیا برنامه Tech Pilot بریتیش کلمبیا بهترین روش مهاجرت به کاناداست؟
17 اسفند 1400

یکی از بهترین ترین برنامه های پذیرش مهاجرت به بریتیش کلمبیا برنامه Tech Pilot است. این برنامه جز برنامه های نامزدی استانی (PNP) است و هر ساله تعداد زیادی از افرادی که قصد...

آشنایی با دولت و سیاست حاکم در کانادا 2022
آشنایی با دولت و سیاست حاکم در کانادا ۲۰۲۲
20 فروردین 1401

کشور کانادا که چندین سال است که تبدیل به یکی از مقاصد رویایی برای مهاجرت به ویژه از سمت کشورهای در حال توسعه تبدیل گشته، باید گفت که این دستاورد ناشی از کیفیت...

تلفن: 02128427336

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره مهاجرت به کانادا

دوست عزیزم ، ما نه وکیل مهاجرت هستیم و نه موسسه مهاجرتی، ولی ما یک تیم قوی در زمینه کسب و کار و برنامه نویس هستیم که میتونیم توی مهاجرت به کانادا بهت کمک کنیم. پس اگر با وکلا و موسسات صحبت کردی فکر کنیم حالا وقتشه به با هم صحبت کنیم :)

جدیدترین مقالات مهاجرت به کانادا

ما همیشه سعی می کنیم به روز باشیم و جدیدترین اطلاعات و روش های مهاجرت به کانادا رو پیگری کنیم و با شما درمیون بذاریم.

هزینه زندگی در استان انتاریو کانادا

هزینه زندگی در انتاریو ، با بررسی 3 شهر این استان و هزینه زندگی در…

سایت های کاربردی و رسمی مهاجرت به کانادا + معرفی 8 سایت کاربردی

سایت های رسمی مهاجرت به کانادا و زبان اصلی و کاربردی مهاجرت به کانادا یا…

انگشت نگاری و بیومتریک در استارتاپ کانادا

انگشت نگاری یا روند بیومتریک در کانادا برای مهاجرین به این کشور یکی از کارهای…