سرمایه گذاران آنجل از جمله شرکت‌هایی هستند که امکان سرمایه‌گذاری در پروژه استارتاپی شما را دارند. شما برای مهاجرت از طریق استارتاپ نیاز به یک شرکت سرمایه گذار دارید که تمایل به سرمایه گذاری در پروژه شما را داشته باشد. این شرکت‌ها شامل شرکت‌های ریسک پذیر، انکوباتور و آنجل هستند که هرکدام استراتژی متفاوتی برای سرمایه گذار در پروژه استارتاپی دارند.

معرفی شرکت‌های آنجل کانادا

شرکت‌های آنجل کانادا دنبال پروژهایی هستند که از آب و گل درآمده و در مرحله پایانی تکمیل خود هستند و یا حتی نمونه این پروژه در سطح کوچکتر توسط شما پیاده سازی شده و اکنون قصد ارتقا و پیاده سازی آن در فضای کار بروز و بین الملی کانادا را دارید. جالب است که فرشتگان کسب وکار از محبوبیت بالایی برخوردارند و شرکت‌های نظیر فیس بوک حتی در ابتدا توسط این شرکت‎‌ها حمایت شده‌اند.

شرکت‌های آنجل حداقل 75000 دلار در پروژه استارتاپ شما سرمایه گذاری می‌کنند و در ازای کمک مالی در سود پروژه شما به صورت توافقی سهیم می‌شوند پس قرارداد با این شرکت‌ها به صورت طولانی مدت بوده و نیاز به بررسی و تنظیم دقیق دارد.

پروژه استارتاپ مناسب برای شرکت های آنجل

همانطور که گفته شد شرکت‌های سرمایه گذار آنجل کانادا به دنبال پروژه های تکمیل شده می‌گردند پس پروژه شما باید یک بیزنس پلن مناسب داشته باشد که در آن :

  • اهداف پروژه شما صریح و واضح باشد
  • تعداد نیروی انسانی هر بخش مشخص شده و حتی برای چه بخش‌هایی نیاز به جذب نیرو هست یا نیروی متخصص دارید
  • زمان پیش بینی به سود رسیدن پروژه در بازه زمانی مشخص شود
  • خود شما و حتی بستگان شما میزان قابل توجه ای از سرمایه خود را وارد این پروژه کردید
  • مشتری یا خریدار پروژه خود را تا حدی پیدا و شناسایی کردید

هرچقدر برنامه کاری استارتاپ شما قوی‌تر و شفاف‌تر باشد امکان قبولی توسط شرکت‌ها آنجل بیشتر است. توجه داشته باشید اگر شما نیاز به آموزش دارید و یا پروژه شما در مراحل خیلی ابتدایی باشد می‌توانید شرکت‌های انکوباتور را انتخاب کنید و این شرکت‌ها در ازای دریافت مبلغ معقول به شما آموزش می‌دهند و یا اگر پروژه شما خیلی ریسکی ولی با پتانسیل مالی بالاست بهتر است دنبال شرکت‌های ریسک‌پذیر باشید چرا که آنها به دنبال همچین پروژه هایی هستند و گرچه تعداد آن‌ها و شانس موفقیت نسبت به دو شرکت آنجل و انکوباتور کمتر است اما حاضرند 200 هزار دلار در پروژه شما سرمایه گذاری کنند. ولی اگر پروژه شما در مرحله خوبی بوده و خودتان هم تا حدی از موفقیت آن اطمینان دارید و تنها نیاز به سرمایه گذار اولیه دارید بهترین انتخاب برای شما شرکت‌های آنجل کاناداست.

شرکت‌های آنجل استارتاپ توقع دارند 20 تا 30 درصد مبلغ سرمایه گذاری اولیه شان در مدت 5 تا 7 سال پتانسیل بازگشت داشته باشد و گروه سرمایه گذار فرشته کانادایی خود نیز به شما در این راه کمک می‌کنند.

پیدا کردن سرمایه گذارن آنجل کانادا

در هر قسمت کانادا تا 50000 عدد سرمایه‌گذاری شرکت‌های کانادا در پروژه های استارتاپی را می‌توان یافت لیستی از شرکت‌های آنجل معتبر کانادا :

پیدا کردن سرمایه گذارن فرشته یا آنجل زمانی می‌تواند به موفقیت بالاتری برسد که شما قبل از درخواست برای سرمایه گذاری ارتباطات خود را با این شرکت‌های بیشتر کنید چرا که جلب اعتماد این شرکت‌ها بسیار رقابتی بوده وتنها درصد کمی ار پروژه ‌های استارتاپی شانس همکاری با این شرکت‌ها را دارند.

معمولا شرکت‎‌های آنجل کانادا با دیگر شرکت‌های آنجل کانادا نیز در ارتباط هستند و این تعامل قبل از ارائه طرح استارتاپی می‌تواند در صورت عدم سرمایه گذاری توسط خود آن شرکت به معرفی شما به دیگر شرکت‌های آنجل منجرب شود تا تخصصی تر در پروژه شما سرمایه گذاری شود.

همچنین برخی از این سرمایه گذاران آنجل به صورت گروهی کار می‌کنند و می‌توان هر بخش پروژه شما تفکیک شده و این به تعامل قبل از ارائه برمی‌گردد.

مراحل بعد از گرفتن تمایل نامه شرکت‎های آنجل

در واقع در صورت موافقت وتمایل به سرمایه گذاری در پروژه شما توسط شرکت‌های آنجل تا حد زیادی از پروسه مهاجرت از طریق استارتاپ را سپری کردید ولی این به معنی اتمام کار نیست شما باید این تمایل نامه را به همراه بیزنس پلن و شریط عمومی مهاجرت از طریق استارتاپ شامل اثبات تمکن مالی برای 6 ماه و همچنین زبان سطح 5 انگلیسی یا فرانسوی را به اداره مهاجرت کانادا تحویل دهید و آنها تصمیم می‌گیرند که در نهایت شما قادر به مهاجرت از طریق این پروژه استارتاپ هستید یا خیر ولی از آنجا که همین شرایط تا حدود زیادی توسط شرکت‌های سرمایه گذار نظیر آنجل قبل از تمایل بررسی می‌شود در درصورت جذب اعتماد آنها تا حد زیادی درصد موفقیت شما بالاست.

حرف آخر

گروه مهاجرتی ما سال‌ها تجربه در ضمینه مهاجرت استارتاپ به کانادا را دارد و همچنین ارتباطات خوبی با شرکت‌های سرمایه گذاری نظیر آنجل را داراست. نظر ما این نیست که تنها با ما مشورت کنید بلکه خود شما می‌توانید درمورد استارتاپ و شرکت‌های آنجل تحقیق کنید و همچنین نظر موسسات مهاجرتی را نیز جویا شوید و مقایسه کنید تا به بهترین شکل ممکن پروژه استارتاپی شما تمایل یک شرکت آنجل به سرمایه گذاری را جذب کند.

Share this post

Leave a Reply